Zaproszenie do składania ofert

TYTUŁ ZAMÓWIENIA 

Wykonanie ROBÓT BUDOWLANYCH, REMONTOWYCH I ODTWORZENIE BALASEK związanych z renowacją i odtworzeniem zabytków w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Bartłomieja Apostoław Majdanie Królewskim w ramach inwestycji pn.Odbudowa i remont zabytków w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim”dofinansowanej z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Wstępna Promesa NR RPOZ/2022/11297/PolskiLad.

ZAMAWIAJĄCY 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św Bartłomieja Apostoła

Plac Konfederatów Barskich 6, 36-110 Majdan Królewski

NIP: 8141585656, REGON: 040056765

OSOBA DO KONTAKTU W SPRAWIE OGŁOSZENIA 

Ks. Roman Dyląg – Proboszcz Parafii

Tel. 882 446 347

email: dyro@onet.pl

CEL ZAMÓWIENIA 

Celem zamówienia jest ochrona zabytkowego Kościoła oraz cmentarza parafialnego. Budowę kościoła pod wezwaniem św. Bartłomieja rozpoczęto w 1761 r., ukończono po 30 latach. Proboszczem w czasie budowy był ks. Szymon Wątróbski. Kościół uroczyście poświęcił bp przemyski A. Gołaszewski dnia 19 czerwca 1792 roku. Kościół zabytkowy, w stylu barokowym, jest pięknym obiektem sakralnym. Podsiada dwie wieże. Jedna z nich to dzwonnica wolno-stojąca, przez którą prowadzi główne wejście na plac kościelny okolony murem. Druga wieża wznosi się nad głównym wejściem do kościoła. Dach kościoła kryty blachą ocynkowaną, dzwonnica miedzianą. Elewacja zewnętrzna to tynk szlachetny, gładki, w kolorze biało-żółtym (1987 r.). Architektura wnętrza bogata w detale. Ołtarz główny i dwa boczne oraz ambona są bogato rzeźbione. Szczególnie cenne są rzeźby postaciowe w głównym ołtarzu: w centrum Chrystus na Krzyżu, pod Krzyżem Matka Najświętsza i św. Jan, po bokach ołtarza rzeźby Mojżesza i Zachariasza.

Załączniki:

Zapytanie ofertowe – [POBIERZ]

Załączniki – [POBIERZ]

Informacja z otwarcia ofert z dnia 19.02.2024 r. – [POBIERZ]

Informacja o wyborze oferty z dnia 26.02.2024 r. – [POBIERZ]

Możesz również polubić…