2012.08.24 Uroczystości odpustowe w Majdanie Królewskim

             24 sierpnia 2012 roku w parafii pw. Św. Bartłomieja w Majdanie Królewskim uroczystej sumie odpustowej przewodniczył Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz w koncelebrze z Ks. kanonikiem Romanem Dylągiem – proboszczem parafii Majdan Królewski i dziekanem dekanatu raniżowskiego Ks. kanonikiem Stanisławem Jagustynem.
Księdza Biskupa powitały dzieci i przedstawiciele rodzin parafii. W homilii bp Nitkiewicz podkreślił, że wierzący winni nieustannie szukać wzorców, biorąc przykład ze świętych – św. Bartłomieja, powinniśmy również zapatrywać się na osobę ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego – który poświęcił się dla Chrystusa i działał na misjach w Afryce. Za uroczystą Mszę św. Ks. Biskupowi podziękowali Wójt Gminy Majdan Królewski – Jerzy Wilk i Pani Sołtys sołectwa Majdan Królewski Elżbieta Wolan oraz Ks. Proboszcz Roman Dyląg.
Ksiądz Biskup podziękował ks. proboszczowi seniorowi Władysławowi Włodarczykowi za wieloletnią posługę wiernym w parafii. Na zakończenie odbyła się procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem, po której bp Nitkiewicz udzielił błogosławieństwa. W uroczystościach udział brali licznie zgromadzone dzieci, młodzież, parafianie oraz goście, a także reprezentowane były: Dziewczęca Służba Maryi, OAZA, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne z Brzostowej Góry i Majdanu Królewskiego.
Kliknij na zdjecie, by zobaczyć więcej…

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz