Ogłoszenia duszpasterskie 29 marzec 2020 r. V Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 marzec 2020r.

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli we wszystkich kościołach zasłonięte są krzyże na znak zbliżającej się męki i śmierci Pana Jezusa.
 2. Ks. Biskup dekretami przedłużył do odwołania dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz wydał zarządzenia dotyczące posługi duszpasterskiej podczas epidemii. Zachęcam do zapoznania się z tymi dekretami na stronach internetowych i w gablocie.
 3. W związku z ograniczeniem liczby uczestników we Mszy św. do 5 osób w czasie epidemii, od najbliższej środy 1 kwietnia, wszystkie Msze św. i Nabożeństwa z naszego kościoła będą transmitowane na stronie www.majdankrolewski.eu gdzie znajduje się link na odpowiedni kanał YouTube. Zachęcam bardzo gorąco wszystkich wiernych do udziału we Mszach św. i Nabożeństwach transmitowanych na żywo w Internecie z naszej świątyni, by w ten sposób umacniać wspólnotę parafialną.
 4. Po zmianie czasu, od poniedziałku 30 marca, Msze św. w dzień powszedni o godzinie 7:00 i 18:00. Natomiast od niedzieli, 5 kwietnia, wracamy do porządku Mszy św. o godz.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
 5. Ponieważ we Mszy św. może uczestniczyć 5 osób, prosimy aby w świątyni mogli w niej uczestniczyć w pierwszej kolejności ci którzy zamówili intencje mszalne.
 6. Obrzędy pogrzebowe, będą ograniczone do trzeciej stacji pogrzebu na cmentarzu w obecności 5 osób.
 7. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa Sandomierskiego w okresie epidemii nie będziemy odwiedzać chorych z posługę sakramentalną za wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci. Chorych prosimy, by przyjmowali Komunię świętą duchową, a swoje choroby, cierpienia i modlitwy ofiarowali w intencji służby zdrowia, służb państwowych i wszystkich wolontariuszy.
 8. W związku z limitami osobowymi w czasie epidemii, możliwość spowiedzi św. jest bardzo ograniczona. Ci, którzy bardzo pragną z niej skorzystać, powinni umówić się telefonicznie z kapłanem. /tel. 0 15 847 10 18, lub 882 446 347/.  Pojedyncze osoby mogą przystąpić do spowiedzi sakramentalnej przed Mszą św. rano i wieczorem, a w I czwartek, I piątek i w I sobotę godzinę przed Mszą św. Komunia św. będzie wtedy udzielana  bezpośrednio po spowiedzi, by wyjść ze świątyni do domu i dać okazję innym wiernym do spowiedzi sakramentalnej. Po ustaniu epidemii w parafii zostanie zorganizowana spowiedź święta dla wszystkich parafian. Zachęcamy do praktykowania żalu doskonałego i Komunii świętej duchowej.
 9. Warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyra­żony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. KKK, nr 1452).
 10. Zachęcamy do korzystania z katechez przygotowanych przez Diecezję Sandomierską oraz w Rekolekcjach wielkopostnych, które  będą transmitowane na kanale YouTube Diecezji Sandomierskiej oraz na Facebooku.

 

Rekolekcje dla dorosłych

Niedziela, 29 marca, godz. 18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek, 30 marca, godz.18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Wtorek, 31 marca, godz. 18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Środa, 1 kwietnia, godz. 18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Rekolekcje będą transmitowane z kościoła parafialnego w Gorzycach, nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Zbigniew Kargul i ks. Mariusz Kozłowski.

Plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży

Środa, 1 kwietnia

godz. 9.00 – Rekolekcje dla dzieci
godz. 11.00 – Rekolekcje dla młodzieży

Czwartek, 2 kwietnia

godz. 9.00 –  Rekolekcje dla dzieci
godz.11.00 –  Rekolekcje dla młodzieży

Piątek, 3 kwietnia  

godz. 9.00 – Rekolekcje dla dzieci
godz.11.00 –  Rekolekcje dla młodzieży

Rekolekcje będą transmitowane z kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu-Serbinowie, Nauki rekolekcyjne dla młodzieży poprowadzi ks. Jan Kania, zaś dla dzieci ks. Krystian Kusztyb.

11. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca.

 • W I czwartek miesiąca  o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwa różańcowa o nowe powołania kapłańskie.
 • W I piątek miesiąca zgodnie z dekretem ks. Biskupa nie będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Proszę poinformować o tym chorych.  O 18:00 Msza św. z nabożeństwem.
 • W pierwsza sobota miesiąca o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 • W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., nie będzie procesja z palmami wokół kościoła. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach za pośrednictwem Internetu.

 

12. Dziękuję tym, którzy w tym tygodniu sprzątali świątynię z MK. ul Piłsudskiego od nr 16 do końca. W najbliższą sobotę 4 i w poniedziałek 6 kwietnia, o porządek w kościele proszę parafian z MK z ul Paderewskiego /cała ulica/.

Ks. Roman Dyląg

Możesz również polubić…