Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia – Koncert Uwielbienia w Majdanie Królewskim

IMG_4622W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w kościele pod wezwaniem Św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim odbył się koncert pod hasłem „Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia”. Podczas koncertu wystąpiła młodzież działająca w stowarzyszeniach katolickich – Ruchu Światło-Życie i KSM: studenci Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, uczniowie okolicznych szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich. W koncercie udział wziął gościnnie Ricky Lion, gwiazda II i III edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki Misyjnej im. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ.

Oprócz pieśni uwielbienia, zebrani na koncercie mieli także okazję wysłuchać świadectw osób, które podzieliły się swoimi osobistymi doświadczeniami opieki Pana Boga w ich codziennym życiu. Osoby te pochodzą z terenu Diecezji Sandomierskiej; od wielu lat są członkami Domowego Kościoła i Ruchu Światło-Życie.

Koncert miał również na celu pomoc piętnastomiesięcznemu Kacperkowi Serafinowi, który od urodzenia zmaga się z bardzo rzadkim i wyjątkowo złośliwym nowotworem tkanek miękkich i kości.

Za organizację koncertu odpowiedzialni byli: Ks. Łukasz Popiak – wikariusz parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim, oraz Maria Bąk– studentka Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pochodząca z Huty Komorowskiej.

Organizacja koncertu odbyła się przy współpracy z Fundacją im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”.

Zofia Sumara

Autor zdjęć: Robert Wilk

Możesz również polubić…