2013.08.24 Uroczystości odpustowe w Majdanie Królewskim

24 sierpnia 2013 r., o godz. 11:00 Mszą św. rozpczęto uroczystości odpustowe w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Majdanie Królewskim. W uroczystościach udział wzięli kapłani, mieszkańcy gminy Majdan Królewski, młodzież i dzieci, strażacy z OSP Majdan Królewski i OSP Brzostowa Góra, a także osoby przybyłe z innych parafii.

Święty Bartłomiej Apostoł w kościele katolickim obchodzi swe święto 24 sierpnia. Świątynia w Majdanie Królewskim, to jeden ze 150 polskich kościołów, którym patronuje ten święty – jeden z 12 apostołów, których wybrał Jezus spopod kilkudziesięciu uczniów. Tradycja podaje, że za głoszenie ewangelii wśród Ormian został ukrzyżowany i ścięty. Obraz w ołtarzu bocznym kościoła ukazuje postać św. Bartłomieja.

Zobacz też z roku: kliknij—> 2010 2011 2012

Zobacz zdjęcia z uroczystości (48)

Możesz również polubić…