2012.07.08 Nowy Proboszcz w Parafii Majdan Królewski

 

                8 lipca 2012 r. w kościele parafialnym w Majdanie Królewski został oficjalnie przedstawiony i powitany nowy Proboszcz parafii Ks. Roman Dyląg zastąpujący Ks. prałata Władysława Włodarczyka pracującego w naszej parafii ponad 31 lat (1 lipca przeszedł na emeryturę).
                 Nowy proboszcz został procesyjnie wprowadzony do świątyni podczas Mszy św. o godz. 10:45. Wierni usłyszeli dekret Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, na mocy którego Ks. Roman Dyląg przeszedł z Parafii Raków obejmując urząd proboszcza parafii Majdan Królewski.
              Wprowadzenia kanonicznego dokonał Ks. Dziekan Dekanatu Raniżowskiego Ks. kanonik Stanisław Jagustyn –  Proboszcz Parafii Krzątka. Jak nakazuje prawo kanoniczne nowy Proboszcz Parafii Majdan Królewski, złożyl publiczne wyznanie wiary oraz przyrzeczenie wierności Bogu i władzom kościelnym. Ks. Proboszcz Roman Dyląg przyjął symbolicznie przekazane mu klucze do świątyni parafialnej.
            W uroczystym powitaniu udział wzięli mieszkańcy parafii Majdan Królewski: dzieci i młodzież, Ksiądz Parałat Władysław Włodarczyk oraz w imieniu mieszkańców i samorządu gminnego: Lucyna Buczek – Radna Gminy Majdan Królewski z Brzostowej Góry oraz Wójt Gminy Majdan Królewski – Jerzy Wilk.

Kliknij na zdjęcie, by zobaczyć więcej…

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz